W poniedziałek 14 kwietnia 2025 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu – Harcerskiej Drodze Krzyżowej, której trasa wiodła ze szkoły aż do kościoła parafialnego w Iwaniskach.
Nabożeństwo zostało przygotowane przez harcerzy działających przy szkole i miało nie tylko charakter religijny, ale również wychowawczy i integracyjny.
Przy każdej ze stacji rozważania Męki Pańskiej czytali harcerze – ich przemyślane słowa skłaniały do refleksji nad wartościami takimi jak miłość, poświęcenie, empatia i odpowiedzialność za drugiego człowieka.
Piękna, wiosenna pogoda sprzyjała modlitewnej wędrówce. Ciepłe słońce i świeże powietrze dodały wszystkim energii i sprawiły, że wspólna droga przebiegała w dobrej atmosferze. Uczniowie mieli okazję spędzić czas razem w inny sposób niż na co dzień – w ciszy, skupieniu, ale i we wzajemnym wsparciu, co stało się także formą integracji różnych klas.
Kulminacyjnym momentem było dotarcie do kościoła w Iwaniskach. Następnie harcerze złożyli wielkanocne życzenia burmistrzowi Miasta i Gminy Iwaniska – Markowi Stańkowi oraz sekretarz Miasta i Gminy Iwaniska – Wiesławie Słowik. Ten symboliczny gest był nie tylko wyrazem szacunku, ale również świadectwem dojrzałości i zaangażowania młodzieży.
Harcerska Droga Krzyżowa była ważnym wydarzeniem w życiu szkoły – pokazała, że wiara, wspólnota i aktywność młodych ludzi mogą iść w parze, tworząc piękne i wartościowe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Koordynatorami wydarzenia byli: ks. Karol Klecha i Małgorzata Kapica-Szczekocka.









