W przedświątecznej atmosferze pełnej ciepła i dobroci delegacja harcerzy z drużyny "NIEZWYCIĘŻENI" z Hufca ZHP Opatów , z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iwaniskach, przekazała Światełko Betlejemskie do Domu Pomocy Społecznej w Przepiórowie.

Młodzi harcerze uroczyście przekazali go na ręce Dyrektor placówki, Pani Wioletty Kargulewicz – jako symbol pokoju, nadziei i jedności.

W przekazaniu światełka uczestniczyła również Pani Monika Susło i Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach, Anna Michalska-Kapsiak, która wspólnie z harcerzami podkreśliła znaczenie tego pięknego, corocznego gestu łączącego pokolenia i wzmacniającego więzi ze społecznością lokalną.

Podczas wizyty harcerze i przedszkolaki z PSP w Iwaniskach przekazali także do DPS- u „Świąteczną Paczkę dla Seniora”, przygotowaną przez całą społeczność szkolną. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły włączyli się w zbiórkę artykułów, chcąc sprawić radość mieszkańcom DPS- u. Paczka zawierała artykuły, które mają umilić świąteczny czas i wnieść odrobinę radości w ich życie . To wyraz wsparcia dla Seniorów, którzy szczególnie w okresie Bożego Narodzenia potrzebują ciepła i życzliwości.

Delegacja harcerzy reprezentując swoją drużynę i całe środowisko szkolne , z dumą przekazała przygotowane dary. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, pełnej wzruszeń i wdzięczności. Zarówno Światełko Betlejemskie, jak i Świąteczna Paczka stały się symbolem solidarności, empatii i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.