Uczennica klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Aleksandra Sobczyk uzyskała tytuł finalisty w tegorocznym IV Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych.

12 maja 2020 roku na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe finalistka otrzymała zaświadczenie oraz nagrody książkowe za osiągnięty wynik ufundowane przez  wójta Gminy Iwaniska – Marka Stańka i dyrektora PSP w Ujeździe – Marcina Urbańskiego, którzy składając gratulacje jednocześnie życzyli jej dalszych sukcesów i rozwijania własnych pasji. W tym uroczystym wydarzeniu Oli towarzyszyła mama – pani Dorota Sobczyk. Nie zabrakło również wyrazów uznania od Elżbiety Charymskiej– dyrektor Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

Od zawsze interesowałam się matematyką i brałam czynny udział we wszystkich konkursach związanych z tym przedmiotem. Cały czas miałam  nadzieję, że osiągnę sukces w tej dziedzinie i ten cel udało mi się zrealizować w 8 klasie,mówi Aleksandra Sobczyk.Wolny czas lubię spędzać aktywnie. W ciepłe dni zazwyczaj jeżdżę na rowerze lub na rolkach, a gdy na dworze jest zimno i pochmurno, czytam książki,dodaje uczennica. Mama Oli nie kryje dumy i podziwu dla wytężonej pracy córki, która przygotowując się do konkursu niezwykle wytrwale zgłębiała wiedzę matematyczną i jej tajniki.

Szkoła w Ujeździe motywuje do aktywności uczniów zdolnych i wspiera uzdolnienia poprzez bogatą ofertę edukacyjną i liczne działania innowacyjne, które przekładają się na sukcesy uczniów. Aby znaleźć się w tak zaszczytnym gronie finalistów trzeba wykazać się bardzo dużym poziomem wiedzy i umiejętności.To nie jest łatwe zadanie i wymaga od ucznia ogromnej pracy, wielu wyrzeczeń, ale przede wszystkim talentu. Tym bardziej cieszy mnie sukces Oli,podkreśla wójt – Marek Staniek.

Jestem dumny z wysokich wyników osiąganych przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe.Są one powodem do ogromnej satysfakcji z codziennej pracy, a jednocześnie przyczyniają się do promowania szkoły i kształtowania jej dobrego wizerunku w środowisku,dodaje dyrektor.Sukces Oli to nie tylko zasłużona nagroda dla niej za ciężką pracę, ale i przykład do naśladowania dla innych, podsumował Marcin Urbański