Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „O Polskę biało - czerwoną… Żołnierze Wyklęci w fotografii, filmie i na plakacie” zorganizowanego przez Delegatury IPN w Kielcach, pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, odbyło się 27 marca 2023 r.  w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

Dnia 29 marca 2023 r. uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły pod opieką pani Marioli Bednarskiej – Pasieki, pani Anny Maj i pani Teresy Szymańskiej wybrali się do Opatowskiego Ośrodka Kultury, by obejrzeć spektakl „Dziady cz. II” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

W dniu 23.03.2023r. w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Miasto i Gmina Iwaniska, widząc zapotrzebowanie i zainteresowanie mieszkańców Odnawialnymi Źródłami Energii na swoim terenie, informuje o możliwości pozyskania dofinansowania dla instalacji OZE: fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii. Przewidywany poziom dofinansowania to maksymalnie85%.

W dniach 13.04.2023 o godzinie 17:00 i 19:00 oraz 19.04.2023 o godzinie 17:00 i 19:00 na terenie Miasta i Gminy Iwaniska będą odbywały się spotkania informacyjne, na których mieszkańcy będą mogli zapoznać się szczegółowo z kwestiami prawno-organizacyjnymi, finansowymi oraz z zasadami uczestnictwa.

Zapisy do projektu będą możliwe do11.05.2023r. Więcej informacji znajdą Państwo pod nr. tel. Urzędu Miasta i Gminy Iwaniska– 15 8601254 wew. 104oraz DOEKO Group - 12 446 42 97.

Do pobrania:

1. Wzór umowy

2. Ankieta informacyjna

21 marca 2023 roku Publiczną Szkołę Podstawową w Ujeździe odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Wizyta odbyła się w ramach kanonicznej wizytacji Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach. W spotkaniu uczestniczyli: dziekan Dekanatu Opatowskiego – ks. Leszek Zajezierski, burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek, dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański, Rada Rodziców, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie.

22 marca 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbyły się „Rodzinne Warsztaty Wielkanocne”, w których udział wzięli: burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej – Zofia Kowalska, przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego – Zofia Kokosa, radny Rady Miejskiej w Iwaniskach – Władysław Orkisz, dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański, rodzice na czele z przewodniczącą – Anetą Chłodnicką i wiceprzewodniczącą – Moniką Rybak, dziadkowie oraz uczniowie i wychowankowie oddziału przedszkolnego.

O tym, że wiedza chemiczna może przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki mogli przekonać się uczniowie Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe, dla których nauczyciel chemii – Agnieszka Ochocka-Bednarska wspólnie z zainteresowanymi uczniami z klasy ósmej i klasy trzeciej przygotowała i przeprowadziła dnia 16.03.2023 r. pokaz doświadczeń.