W niedzielę 17 września 20203r. na placu przy kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom”, która poświęcona jest błogosławionej rodzinie Ulmów zamordowanej przez Niemców za pomoc Żydom w czasie II wojny światowej.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe wzięła udział w akcji „Zaczerwień się dla dzieci z DMD”.

Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek serdecznie zaprasza mieszkańców gminy do obejrzenia wystawy „Samarytanie z Markowej”poświęconej rodzinie Ulmów – Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorgu dzieciom.

Trwa budowa nowoczesnej światłowodowej sieci dostępowej na terenie gminy Iwaniska przez grupę telekomunikacyjną NEXERA.

Uczniowie klas trzecich z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach przystąpili do ogólnopolskiego projektu pt: „Umiem Pływać”, w ramach którego będą mieli okazję szkolić umiejętności pływania na krytej pływalni w Baćkowicach. Projekt był możliwy dzięki zawartemu porozumieniu między Burmistrzem Miasta i Gminy w Iwaniskach Panem Markiem Stańkiem, a Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Kielcach. Zajęcia trwać będą od 1 września do 30 listopada 2023r.

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszych oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach najmłodsi od samego rana cieszyli się tym dniem!

Trwają prace przy budowie gazociągu na odcinku Iwaniska, ul. Klimontowska – Ujazd. Zadanie realizuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).