10 czerwca 2024 r. w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom konkursów dla dzieci  organizowanych przez KRUS, przebiegający pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W uroczystym finale XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznegopt: ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Komisja wojewódzka doceniła walory artystyczne pracy Michała Górczyńskiego ucznia klasy 5b Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach i przyznała wyróżnienie. Nagrodę i pamiątkowy dyplom nasz uczeń otrzymał od zaproszonych gości wspierających projekt KRUS ,,Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś".

Przesłanie konkursu zobrazowało ponad 1100 uczniów z terenów wiejskich naszego województwa. Poziom prac plastycznych w tej edycji konkursu był bardzo wysoki.

Podkreślono, że obraz lub rysunek najlepiej przemawiają do ludzkiej wyobraźni i dłużej pozostają w pamięci.

  Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły. Na etapie powiatowym w Opatowie Michał Górczyński zajął II miejsce, zaś w kategorii klas młodszych Dominik Górczyński uzyskał III miejsce. Do konkursu przystąpili również inni uczniowie pod opieką pani Anny Mazur to jest: Mikołaj Chruściel z kl.5a, Amelia Kowalska, Katarzyna Kostępska, Jakub Kargulewicz i Dominik Sierant  z kl.5b oraz Kacper Wójcik z kl.7b.