W Szkole Filialnej im. Bp. Jana Chrapka w Jastrzębskiej Woli odbyła się tradycyjnie uroczysta akademia z okazji Dnia Rodziny, podczas której dzieci mogły pokazać, jak bardzo ważni są dla nich rodzice.

Pszczółka Maja, Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Smerfy,  Jaś i Małgosia, a nawet Baba Jaga, czyli wychowankowie i uczniowie szkoły filialnej, śpiewająco, rymująco   i tanecznie składały życzenia swoim rodzicom. W trakcie przedstawienia zatytułowanego „Bajkowe życzenia” milusińscy okazali miłość i wdzięczność swoim mamom i tatom. Był to zarazem dowód na to, że czas, jaki dzieci spędzają w szkole i przedszkolu, jest przez wychowawców odpowiednio wykorzystywany i wpływa na rozwój intelektualny oraz kulturalny podopiecznych. Ich pociechy nie tylko zaprezentowały ciekawe przedstawienie, ale także przygotowały dla rodziców piękne kwiatowe drzewka. Uroczystość dostarczyła wielu wzruszeń, wrażeń oraz uśmiechu na twarzach rodziców, którzy po jej zakończeniu komplementowali zarówno dzieci, jak i opiekujących się nimi nauczycieli.

W uroczystości brali również udział Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Pan Marek Staniek oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach – Pani Anna Michalska-Kapsiak, którzy obdarowali dzieci prezentami z okazji minionego Dnia Dziecka. Po części artystycznej wszystkich uczestników zaproszono na ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz słodki poczęstunek.