Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach we współpracy z Wójtem Gminy Iwaniska oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowało zabawę „Kreatywne wakacje”.

Aby wziąć udział w zabawie należało wybrać i zrealizować jedno z proponowanych zadań:

  • samodzielne wykonanie pacynki, marionetki lub kukiełki przedstawiającą dowolną postać bajkową wraz ze zdjęciami z kolejnych etapów jej powstawania
  • nagranie filmiku o sposobie spędzania wolnego czasu
  • stworzenie filmiku, na którym uczestnik będzie recytował napisany przez siebie wiersz

W zabawie wzięło udział 23 uczestników z czego siedemnaścioro dzieci wybrało filmik o sposobie spędzania wolnego czasu  a sześcioro wykonało kukiełki, pacynki i marionetki przedstawiające postać bajkową. 27 sierpnia 2020 r. Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek wraz z Sekretarz Gminy Iwaniska Wiesławą Słowik i p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach Dominiką Religą wręczyli wszystkim dzieciom uczestniczącym w zabawie nagrody, dyplomy i odblaski. Spotkanie odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa według obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Wszystkie prace wykonane były z dużą precyzją i starannością a filmiki pokazały jak ciekawie można spędzić wakacje zachowując zasady bezpieczeństwa. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.