We wtorek w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne w Mydłowie.

W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, Dyrektor biura poselskiego Posła na Sejm RP Krzysztofa Lipca Małgorzata Pruś, Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek, Sekretarz Miasta i Gminy Iwaniska Wiesława Słowik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Cezary Miśkiewicz, Radny Rady Miejskiej Gabriel Majsak, Sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy parafii Mydłów przedstawiciele sołectw należących do parafii Mydłów.

W kościele zabrał głos Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, który podziękował rolnikom za chleb z tegorocznych zbiorów, za ich ciężką pracę. „Powiedział, że to właśnie dziś jest ten dzień błogosławiony bo wy drodzy rolnicy przynieśliście chleb z tegorocznych zbiorów. To wy kochani jesteście ostoją polskiej wartości. To ta miłość do ojczyzny wśród rolników, przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. To jest wspaniała i piękna postawa, która pozwala nam być dumnym Polakiem. Na koniec swojego wystąpienia Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Lipc podziękował za zaproszenie Burmistrzowi Miasta i Gminy Iwaniska Panu Markowi Stańkowi”.

Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 12.00  w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mydłowie, którą koncelebrowali księża. Po Mszy Świętej odbyła się procesja wokół kościoła. W tym roku wieniec dożynkowy przygotowywali mieszkańcy sołectwa Garbowice. Reprezentanci pozostałych wsi złożyli kosze z darami.

Zobacz film z dożynek pod linkiem: TUTAJ