W dniu  10 października 2023r. uczniowie klasy III b Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach wraz z opiekunem SKO panią Sylwią Bienięndą odwiedzili siedzibę Banku Spółdzielczego w Iwaniskach.

Celem tej niecodziennej wizyty było zapoznanie uczniów z działalnością placówki, omówienie podstawowych zagadnień związanych z bankowością, a przede wszystkim propagowanie wśród dzieci nawyku oszczędzania już od najmłodszych lat. Dzieci uzyskały wiele ciekawych informacji na temat specyfiki pracy w banku. Zapoznały się ze sposobami oszczędzania, gromadzenia, lokowania i przechowywania pieniędzy. Dowiedziały się co to jest konto bankowe i jak je założyć.

Kierownik oddziału – pani Ewelina Chmielarz opowiedziała uczniom o pracy osób na poszczególnych stanowiskach. Trzecioklasiści dowiedzieli się również jak można szybko policzyć pieniądze i je odpowiednio posortować. Duże wrażenie na wszystkich zrobił maszynowy sposób liczenia banknotów. Każdy mógł osobiście przeliczyć pieniądze w specjalnej liczarce. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji i zadawały pytania. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs, w którym każdy uczeń mógł wykazać się zdobytą wiedzą i otrzymać nagrodę. Dzięki tej ciekawej lekcji i spotkaniu z pracownikami banku, uczniowie znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat bankowości oraz świadomego oszczędzania. Serdecznie dziękujemy pani kierownik – Ewelinie Chmielarz za umożliwienie wizyty, ciekawe zajęcia, przekazaną wiedzę  oraz wspaniałe upominki.