20 września to dzień bardzo ważny dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Dzień ten dostarczył dzieciom wspaniałej zabawy i radości z możliwości bycia przedszkolakiem. Z tej okazji na dzieci czekało wiele różnych atrakcji. Wszyscy zgromadzili się, by zacząć wspólną zabawę, o którą zadbały pani Anna Majsak i pani Dorota Tomaszewska.

 Zaproszonymi gośćmi byli: Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – pan Marek Staniek oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Iwaniska – pan Cezary Miśkiewicz. Przez całą imprezę towarzyszyła zgromadzonym gościom pani Dorota Snopek – dyrektor szkoły. Byli też licznie zgromadzeni rodzice.

 Najpierw panie nauczycielki złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia wcielając się w rolę Jadzi i Józi, a następnie wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”.  Z okazji Dnia Przedszkolaka  dzieci uczestniczyły w takich  zabawach jak: Chodzenie na czworakach – gdzie miały możliwość sprawdzenia czy nauka czworakowania nie poszła w las, Witaminowe segregowanie – dzieci wykazywały się możliwością odróżniania jednych warzyw od drugich, W kaloszach przez kałuże - dzieci skakały w kaloszach przez obręcze imitujące wodę, Ubieranie na zawołanie – dzieci wystąpiły w konkursie na najszybsze ubranie się w odzież przeznaczoną na jesienną pogodę, Dorosłym być - chętny chłopiec i dziewczynka mieli okazję przebierać się w różne ciekawe stroje, stworzono im okazję do tego, aby choć przez moment mogli poczuć się dorosłymi osobami, Pracowite przedszkolaki - dzieci zamieniły się na chwilkę w pszczółki, które przenosiły nektar z ogromnego kwiatu do ula i tam robiły pyszny miodek umieszczony na plastrach.  Do przenoszenia nektarowych kuleczek posłużyły im klamerki, którymi chwytały pomponiki. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zabawach i konkursach dzieci otrzymały bańki mydlane oraz medal, który dzieciom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska. Po zakończeniu zabaw wszystkie przedszkolaki odśpiewały Hymn przedszkolaka, a następnie udały się na przedszkolne boisko, aby wypuścić wysoko do nieba balony. Gdy balony powędrowały wysoko ku górze, uczestnicy imprezy udali się do wiejskiej świetlicy, aby zdmuchnąć świeczki z tortu. Dzieci otrzymały pamiątkowe prezenty od Burmistrza Miasta i  Gminy Iwaniska pana Marka Stańka.