Dnia 02.06.2021 r. w szkole filialnej im. bp. Jana Chrapka w Jastrzębskiej Woli odbyła się jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych, a mianowicie Dzień Rodziny.

Uroczystość ta była połączeniem obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca. Bliskie, serdeczne relacje z rodziną to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas. Nasza szkoła o tym wie! Dlatego Dzień Rodziny jest dla nas ważnym świętem od zawsze. Ten dzień upływa w miłej i radosnej atmosferze, cieszymy się obecnością najbliższych osób. Szkolna uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Iwaniska pan Marek Staniek oraz  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach  pani Anna Michalska-Kapsiak.

     Obchody Dnia Rodziny rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez przedszkolaków i uczniów z klas I-III. Ciepłe i miłe słowa skierowane do rodziców padały z ust dzieci, wszyscy obecni mogli wysłuchać piosenek i wierszy. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali również dla swoich mam taniec, który stanowił uroczy dodatek do całości występów. Po części artystycznej pani Dyrektor  oraz pan Wójt złożyli życzenia dla rodziców i dzieci, oraz wręczyli upominki w postaci hula-hop i piłek. Druga część imprezy odbyła się w plenerze. Na świeżym powietrzu dzieciaki wraz ze swoimi rodzicami piekły kiełbaski przy ognisku. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Symbolicznym ukłonem w kierunku zgromadzonych rodziców był tort z lukrową rodzinką. Dodatkowo  można było  obejrzeć galerię prac uczniów zawierającą portrety ich rodzin. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.