W dniu 10 marca w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbył się Dzień Sołtysa. Z okazji tego święta zorganizowany został występ przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, który rozpoczął całą uroczystość.

Gościem honorowym był Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, który po zakończonym występie wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Iwaniska Markiem Stańkiem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Kowalczykiem, Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej Zofią Kowalską oraz Cezarym Miśkiewiczem wręczył podziękowania dla sołtysów wraz z pamiątkowymi filiżankami.

- Sołtys będąc jednostką pomocniczą samorządu terytorialnego na szczeblu gminy jest organem, który ma jedną z najdłuższych tradycji w polskiej historii. Od samego początku swego istnienia zajmował znaczącą rolę w życiu wiejskich społeczności, będąc lokalnym liderem oraz osobą łączącą mieszkańców wsi z władzą. Aktywny i kreatywny sołtys to czynnik pobudzający aktywność obywatelską w lokalnych społecznościach. Jest mi niezwykle miło poinformować, że pracujemy nad tym, aby rola sołtysa w społeczności była bardziej doceniana. Wasza praca jest bardzo ważna i musimy ją doceniać i nie możemy o niej zapominać. Dziękuję, że jesteście tutaj z nami i życzę Wam abyście dalej działali prężnie na rzecz Waszych małych ojczyzn, wszystkiego dobrego.

- Chciałbym w imieniu samorządu Miasta i Gminy Iwaniska złożyć Wam Drodzy Sołtysi złożyć najserdeczniejsze życzenia sukcesów i satysfakcji z pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności, wszelkiej pomyślności, pozytywnej energii oraz wielu wytrwałości w realizacji wspólnych planów i zamierzeń dla dobra mieszkańców. Chciałbym Wam serdecznie podziękować za to, że razem możemy świętować tak szczególne święto. Dziękuję Panie Pośle, że również jest Pan z nami, że pamięta Pan o naszej gminie i bywa Pan tu bardzo często, jest to dla nas bardzo ważne.  Dziękuję również  dzieciom i nauczycielom PSP w Ujeździe, którzy przygotowali dla nas to piękne przedstawienie.

 Całą uroczystość poprowadziła Sekretarz Miasta i Gminy Iwaniska Wiesława Słowik. Na zakończenie odbyła się uroczysta kolacja przygotowana przez Panie z KGW w Iwaniskach.

Organizatorami uroczystości byli Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.