Prawie 5 mln zł na realizację 9 km dróg z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do powiatu opatowskiego. Województwo świętokrzyskie otrzyma łącznie 53 mln zł.

Poseł Krzysztof Lipiec, pełnomocnik kieleckiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że takie dofinansowanie przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. – W powiecie opatowskim za kwotę 4,7 mln zł zostanie zmodernizowanych 9 km dróg. To także dobra informacja dla Iwanisk, gdyż tam powiat będzie realizować ważne odcinki. To przyczyni się do poprawy warunków funkcjonowania lokalnej społeczności, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa użytkowników tych dróg – przyznaje poseł.

Starosta opatowski Tomasz Staniek podziękował posłowi Krzysztofowi Lipcowi za pomoc w uzyskaniu dofinansowania. – Powiat opatowski otrzymał dofinansowanie na 5 zadań, z czego 3 w gminie Iwaniska. Droga w Stopcu była zgłaszana od 8 lat i teraz wreszcie uda się ją przebudować. Gratuluję władzom miasta pozytywnego wyniku rozstrzygnięcia programu – mówi starosta.

W Iwaniskach zrealizowane zostaną trzy odcinki dróg- informuje burmistrz Marek Staniek.

– Trzy odcinki dróg po ok. 3 km, które najbardziej tego oczekują. Drogi na terenie gminy i starostwa stale się polepszają, a my ze swojej strony zobowiązujemy się współpracować w tym zakresie i oczywiście pokryjemy część kosztów inwestycji. Nie byłoby takiego rozdania gdyby nie pomoc posła Lipca, który jest honorowym obywatelem naszego miasta – dodaje burmistrz.

Na koniec spotkania głos zabrała Sekretarz Miasta i Gminy Iwaniska oraz Radna Rady Powiatu Opatowskiego Wiesława Słowik

- Ja, jako Sekretarz Urzędu a zarazem Radna Rady Powiatu składam serdeczne podziękowanie dla Pana Posła Krzysztofa Lipca, życząc mu zdrowia i wytrwałości. Myślę, że jako Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Iwaniska spełnia się w stu procentach. W imieniu własnym i mieszkańców jeszcze raz bardzo dziękujemy życząc Panu dalszej owocnej pracy w Sejmie.

Województwo świętokrzyskie dzięki rządowemu programowi będzie mogło zrealizować w sumie 78 zadań.