Szkolne Koło PCK działające w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe otrzymało z rąk wójta Gminy Iwaniska  – Marka Stańka dwie gry edukacyjne „Piramida zdrowia”. Przekazane materiały są wsparciem realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia zadania w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030 dotyczących edukacji prozdrowotnej dzieci i młodzieży.

Szkolne Koło PCK prowadziło zajęcia promujące zdrowy styl życia i uświadamiające, czym jest zdrowie, jak należy o nie dbać, jakie produkty są niezbędne dla prawidłowego rozwoju, czy też jak ważna jest aktywność fizyczna. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z grą edukacyjną „Piramida Zdrowia” kształtując przy tym prawidłowe nawyki żywieniowe. Inspirując się założeniami gry uczniowie podjęli dyskusje na temat ulubionych produktów i aktywności fizycznej oraz wykonali swoją piramidę zdrowia. Podczas zajęć dzieci zapoznały się również z zasadami prawidłowego żywienia, poznały witaminy, zrobiły listę swoich ulubionych zdrowych potraw, oraz listę produktów, które powinni ograniczyć. Wychowankowie oddziałów przedszkolnych słuchali i śpiewali piosenki o tematyce zdrowia.

Realizacja zasad prawidłowego żywienia, zdrowego stylu życia daje szanse młodemu pokoleniu na prawidłowy rozwój, sprawność fizyczną oraz długie życie. Prowadzone działania wychowawczo-profilaktyczne wzbogaciły zarówno przedszkolaków oraz uczniów w cenne wiadomości i umiejętności  dotyczące zdrowego żywienia, którymi mogli podzielić się później z najbliższymi.