Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach we współpracy z  Markiem Stańkiem, wójtem gminy Iwaniska zorganizowali konkurs plastyczny pod hasłem „Książka to lekarstwo na nudziarstwo”.

 Celem konkursu, który skierowany był do przedszkoli i uczniów szkół podstawowych kl 1-6 było zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki, pobudzenie aktywności twórczej dzieci. To również świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu wolnego. W konkursie wzięło udział 25 uczestników podzielonych na trzy grupy wiekowe:

  • przedszkole i zerówka - „Portret ulubionej postaci bajkowej”
  • klasy I – III - „Projekt okładki ulubionej książki”
  • klasy IV – VI - „ Plakat promujący czytelnictwo”

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zgodność z tematem, samodzielność, staranność wykonania oraz wrażenie artystyczne. 15 lipca 2020r. Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek oraz p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach Dominika Religa wręczyli nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu. „ Prace są wykonane na wysokim poziomie, zachwycają kolorystyką i pomysłowością i w związku z tym komisja zdecydowała o nagrodzeniu wszystkich prac jednakowo” - powiedział podczas wręczania nagród Wójt. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszamy również do udziału w kolejnych konkursach i zabawach, które będą organizowane w najbliższym czasie. Informacje będą zamieszczone na funpage'a GCBiK w Iwaniskach.