Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. W naszym przedszkolu to również wyjątkowy okres.

Przygotowania do świąt rozpoczęliśmy niezwykle aromatycznie 21 grudnia. Tego dnia dzięki pomysłowości i pomocy rodziców przedszkolaki miały przyjemność wspólnie ozdabiać pierniczki. Pachnące warsztaty rozpoczęły się, jak sama nazwa wskazuje od zabawy w rozpoznawanie i nazywanie składników potrzebnych do zrobienia ciasta piernikowego. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do ozdabiania i dekorowania świątecznych ciasteczek.Przedszkolaki bawiły się przy tym znakomicie, a umiejętności artystycznych można im naprawdę pozazdrościć. Pięknie ozdobionych pierników oczywiście należało  koniecznie skosztować, do czego dzieci  absolutnie nie trzeba było namawiać.

22 grudnia w pobliżu ślicznie przystrojonych  i rozświetlonych choinek wychowawcy z przedszkolakami zasiedli do wspólnych wigilii by symbolicznie przełamać się opłatkiem. Namiastka wieczerzy wigilijnej była okazją do złożenia sobie życzeń, a także do poznania zwyczajów i tradycji dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci częstowały się własnoręcznie ozdobionymi pierniczkami, ciasteczkami maślanymi, przepięknym i pysznym tradycyjnym ciastem drożdżowym w kształcie gwiazdy oraz rozsmakowywały się w kompocie z suszu. Niezwykle podniosłym akcentem atmosfery świątecznej było wspólne śpiewanie kolęd, które rozbrzmiewały  głośno w każdej sali. Na zakończenie dnia przedszkolaki zabrały do swoich domów i rodzin zrobione przez siebie kartki świąteczne.