W dniach 3-4 czerwca 2023r w województwie wielkopolskim, odbył się finał centralny konkursu wiedzy pożarniczej. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Miejsce konkursu to Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymałtowicach. Początek konkursu stanowiły eliminacje pisemne, w których wzięły udział 64 osoby po 32 uczestników w każdej kategorii wiekowej.

Wszystkie województwa były reprezentowane przez dwóch uczestników z grupie wiekowej: klas  I -IV i V-VIII.

Po eliminacjach pisemnych, w których w ciągu 40 minut trzeba było odpowiedzieć na 40 pytań młodzież brała udział w warsztatach: ,,Ratownik”- pierwsza pomoc, zajęcia praktyczne - ,,Elektrośmieci” oraz lekcja pokazowa z udziałem najnowszego samochodu pożarniczego PSP.    Pytania konkursowe były niezwykle trudne, uczestnicy konkursu musieli wykazać się ogromną wiedzą z różnych dziedzin.    Do ścisłego finału dostało się po przeprowadzonej dogrywce 5 osób.  Michałowi zabrakło bardzo niewiele żeby znaleźć się w ścisłym finale i po bardzo trudnych zmaganiach zajął zaszczytne VII miejsce.    Jesteśmy bardzo dumni z Michała. Składamy ogromne gratulacje za trud, wytrwałość i pasję.  Gratulujemy Rodzicom i dziękujemy za wsparcie  na wszystkich etapach konkursu.