Hubert Niziałek – piątoklasista z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe wyróżnia się ogromną aktywnością i zapałem przyswajania nowych umiejętności. Wytrwale dąży do celu. Jest niezwykle zaangażowany w naukę języka angielskiego.

8 czerwca 2020 roku na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe uczeń odebrał dyplom laureata Ogólnopolskiej Olimpiady z języka angielskiego OLIMPUS. Chłopcu towarzyszyła mama Barbara. Wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek i dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański ufundowali nagrody książkowe, które wręczyli laureatowi składając mu serdeczne gratulacje i zachęcając do dalszej intensywnej nauki. Zdobytego sukcesu uczniowi i jego rodzicom gratulowali także: wiceprzewodnicząca Rady Gminy Iwaniska – Zofia  Kowalska, radny Rady Gminy Iwaniska – Władysław Orkisz, dyrektor Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe – Elżbieta Charymska.

Języka angielskiego uczę się w szkole. Poza szkołą wykorzystuję różne źródła takie jak  filmy, czy piosenki. Podróżując samochodem próbuję tłumaczyć teksty piosenek. Sprawia mi to przyjemność. Dużą satysfakcję daje mi możliwość porozumiewania się w tym języku. Gdy byłem młodszy lubiłem oglądać bajki anglojęzyczne. Poznawałem wtedy kolory, słówka, uczyłem się liczyć, mówi laureat. Jako rodzic jestem bardzo dumna z osiągnięcia syna. Zachęcam go do pogłębiania swoich zdolności i talentów językowych, dodaje mama chłopca –Barbara Niziałek.

Umiejętności posługiwania się językiem obcym są niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Życzę Hubertowi kolejnych sukcesów w tej dziedzinie. Jego sukces to jeden z wielu sukcesów szkoły w Ujeździe, której rozwój cały czas możemy obserwować. Jej prężna i aktywna działalność przekłada się na liczne osiągnięcia edukacyjne, mówi wójt Gminy Iwaniska– Marek Staniek.

To duży sukces naszego ucznia. Myślę, że jeszcze bardziej zmotywuje go to do poszerzania kompetencji językowych. Cieszymy się, ze poprzez szereg działań podejmowanych w szkole mógł on rozwinąć swoje zainteresowania i mamy nadzieję, że dalej będzie je sukcesywnie rozwijał, mówi dyrektor – Marcin Urbański. Gratuluję Hubertowi i jego rodzicom oraz dziękuję wójtowi i radnym za obecność w dzisiejszym wydarzeniu. Jest ona wyrazem wsparcia działań dydaktyczno-wychowawczych naszej szkoły, dodaje dyrektor.