Spełnia się wielkie marzenie przedszkolaków i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, bowiem od 1 września 2022 roku oprócz nowego budynku szkoły będą oni mogli korzystać również z nowoczesnego boiska sportowego. Obydwie inwestycje powstają w ramach realizowanego przez Gminę Iwaniska projektu dofinansowanego ze środków z Funduszy Europejskich pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe”.

Cieszę się z tak dużej inwestycji, która realizowana jest przy szkole w Ujeździe. Dziękuję burmistrzowi Miasta i Gminy Iwaniska – Markowi Stańkowi za wszelkie starania i ogromny wkład pracy w rozwój bazy dydaktycznej i infrastruktury sportowej, która służy dzieciom i młodzieży naszej szkoły, mówi Marcin Urbański – dyrektor szkoły w Ujeździe. 

Społeczność szkolna będzie miała komfortowe warunki do uprawiania kilku dyscyplin sportowych. Obiekt zawiera bowiem w swojej przestrzeni boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki.Powstający kompleks sportowy to boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni najnowszej generacji.

Wybudowanie tak potrzebnego i funkcjonalnego obiektu sportowego to stworzenie nowych możliwości rozwoju i realizacji pięknej idei wychowania przez sport, mówi burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek. Realizacja inwestycji będzie służyć rozwojowi fizycznemu przedszkolaków i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, dodaje burmistrz Iwanisk.