Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe zakupiła nowe pomoce w ramach programu MEiN „Laboratoria Przyszłości”.

Szkoła przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowanego we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.W ramach Laboratoriów Przyszłości Gmina Iwaniska otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 tysięcy złotych przeznaczone na wyposażenie pracowni Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe. Kwota ta uzależniona była od liczby uczniów. Celem programu jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM.

Nowoczesne wyposażenie już znajduje się w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe, która wzbogaciła się między innymi w drukarkę 3D, roboty edukacyjne, klocki konstrukcyjne, stację lutowniczą, oświetlenie do realizacji nagrań, nagłośnienie, mikroport, aparat fotograficzny, czy mikrokontroler.

Oficjalne przekazanie sprzętów nastąpiło w obecności burmistrza Miasta i Gminy Iwaniska – Marka Stańka oraz wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Iwaniskach – Zofii Kowalskiej.Dzięki takim nowoczesnym pomocom naukowym uczniowie naszej szkoły będą mogli jeszcze w większym stopniu odkrywać talenty, rozwijać zainteresowania, a także doskonalić takie kompetencje, jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów. Nowoczesne narzędzia posłużą do przygotowywania ciekawych, innowacyjnych i angażujących zajęć sprzyjających eksperymentowaniu i zdobywaniu praktycznych umiejętności, mówi dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański. Bardzo dobra współpraca z burmistrzem – Markiem Stańkiem przyczynia się do ciągłego rozwoju szkoły, dodaje dyrektor.