Fatalna pogoda, deszcz, śnieg i uporczywy wiatr nie zniechęciły wolontariuszy i harcerzy XX drużyny starszoharcerskiej w Iwaniskach w niesieniu pomocy tym najsłabszym. Tegoroczna akcja WOŚP to wyjątkowa bo już 30 zbiórka, która tym razem została poświęcona dzieciom, a jej hasło to „Przejrzyj na oczy”.

Wolontariusze zbierali pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc polskim szpitalom poprzez zakupienie najnowocześniejszego sprzętu do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych oraz jego diagnostyki. Nasi wolontariusze to niezawodny skład ze Szkoły Podstawowej w Iwaniskach, Ujeździe oraz Mydłowie, którzy przygotowali się do zbiórki solidnie - poprzez szkolenie przeprowadzone przez przedstawiciela Komendy Policji w Opatowie.

Wspólnie zebrali ponad 5000 zł. Najwyższą sumę zebrała uczenia PSP w Ujeździe - Emilia Rybak- 417,76 zł. Uczniowie poświęcili swój wolny niedzielny czas, walczyli z pogodą, ale poradzili sobie świetnie. Otrzymali oni wsparcie od Publicznej Biblioteki w Iwaniskach, która zapewniła uczestnikom zbiórki oraz Sztabowi bezpieczne schronienie, udostępniając budynek biblioteki, za co serdecznie dziękujemy. Wolontariusze mogli tutaj zaczerpnąć sił do zbiórki oraz przede wszystkim się ogrzać.

Podziękowania kierujemy także do Banku Spółdzielczego w Staszowie z oddziałem w Iwaniskach, a w szczególności do pani kierownik Eweliny Chmielowiec oraz Moniki Wójcik, które swoją życzliwością ujęły cały sztab, pomagając w zliczeniu całej kwoty i bezpiecznym przekazaniu pieniędzy do sztabu głównego. Swoje podziękowania składamy również do pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Mydłowie,  które przygotowały poczęstunek dla wolontariuszy i wspierały ich, poświęcając swój niedzielny czas. 

Podziękowania kierujemy także do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania zbiórki w naszym mieście i mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabranie wielkich serc niosących pomoc drugiemu człowiekowi.

Szefem tegorocznego sztabu była pani Agnieszka  Ochocka – Bednarska. W sztabie pracowały również panie:  Katarzyna Fitek, Halina Pasiek – Wójcik, Zdzisława Radzimowska. Nad prawidłowym przebiegiem całej akcji czuwała pani dyrektor Anna Michalska – Kapsiak.