W dniu 26 września 2021r. (niedziela) odbyło się uroczyste otwarcie parkingu w Mydłowie wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej przy cmentarzu parafialnym.

Budowa nowego parkingu to efekt współpracy samorządu gminnego i parafii w Mydłowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Mydłowie, której przewodniczył proboszcz ks. Tomasz Kwaśnik. W otwarciu parkingu uczestniczyli: wójt gminy Iwaniska Marek Staniek, sekretarz gminy Wiesława Słowik, radni rady gminy, sołtysi, Koło Gospodyń Wiejskich z Mydłowa oraz pracownicy urzędu gminy i okoliczni mieszkańcy.

W swojej wypowiedzi wójt Iwanisk Marek Staniek powiedział, że cieszy się z kolejnej oddanej do użytku inwestycji. Parking jest nowoczesny, powstało LED-owe oświetlenie z fotowoltaiką i wiatrakami a także około 50 nowych miejsc parkingowych, wśród których znajdują się także miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Była to bardzo potrzebna inwestycja, w jej wykonaniu pomogły pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorząd pozyskał prawie 824 tys. zł, a ponad 700 tys. zł dołożyła gmina. Za te pieniądze wykonano parking przy cmentarzu w Mydłowie i parking przy cmentarzu w Iwaniskach, którego uroczyste otwarcie miało miejsce w poniedziałek 20 września.