28 sierpnia 2022r. odbyły się Parafialno – Miejsko – Gminne dożynki w Iwaniskach. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną Mszą Świętą o godzinie 12 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach.

Na placu przed Urzędem Miasta i Gminy ustawił się korowód dożynkowy na czele z burmistrzem  Markiem Stańkiem, proboszczem parafii ks. kan. Leszkiem Zajezierskim – dziekanem dekanatu opatowskiego  oraz gospodarzami  tegorocznych dożynek, którymi byli mieszkańcy sołectwa Radwan i Radwanówek.

Po nabożeństwie, w którym udział wzięli mieszkańcy i władze gminy korowód dożynkowy przeszedł na targowisko „Mój Rynek”, gdzie odbyła się część oficjalna,
a następnie część rozrywkowa dożynek. Chleb wypieczony z tegorocznych zbóż burmistrzowi Markowi Stańkowi przekazali starostowie dożynek – pani Zofia Kowalska radna i wiceprzewodnicząca rady miejskiej oraz pan Radosław Ścibisz – rolnik prowadzący gospodarstwo ekologiczne, mieszkaniec Radwana.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili zaproszeni goście, byli to m. in. posłowie Krzysztof Lipiec oraz Marek Kwitek. W imieniu wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza obecny był Paweł Krakowiak radny sejmiku województwa, a w imieniu poseł Agaty Wojtyszek oraz senatora Jarosława Rusieckiego życzenia złożył radny rady miejskiej Piotr Woźniak. W zastępstwie Komendanta Powiatowej Policji w Opatowie przybył asp. sztab. Kazimierz Skowron. Obecni byli również starosta opatowski Tomasz Staniek oraz wiecestarosta Małgorzata Jalowska, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Opatowie Ireneusz Ciepiela, proboszcz parafii Mydłów ks. Tomasz Kwaśnik, a także radni rady miejskiej, sołtysi z terenu gminy oraz  dyrektorzy szkół i instytucji kultury.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Na scenie wystąpili: zespół Dworzanie z PSP w Iwaniskach oraz uczniowie z PSP w Ujeździe i Mydłowie.

Degustację regionalnych staropolskich potraw przygotowało jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Pojawiło się także kilkunastu wystawców zarówno z terenu gminy jak i ościennych miejscowości, którzy prezentowali swój dorobek artystyczny oraz własne produkty.

Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych, był to dmuchany plac zabaw oraz żywa maskotka Chase. Gwiazdą wieczoru był zespół „Dziani i gwiazdy cygańskiej pieśni”. Na zakończenie zaproszono na zabawę taneczną z zespołem Prestige.

Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska, Proboszcz Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach oraz Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach. Sponsorem była Grupa PBI Sp. z o.o. Sandomierz oraz Sadowski Brunon Zakład Przetwórstwa Mięsnego.