5 marca na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, który poprowadził Artur Jaroń wraz z Zespołem Strauss Ensemble.

Wystąpili artyści operowi: Sylwia Ziółkowska, Marzena Trzebińska, Krystian Krzeszowiak, Jakub Milewski. Panie miały okazję posłuchać m.in. takie utwory jak: Vincenzo Di Chiara "La spagnola", Jan Kiepura "Ninon, ach uśmiechnij się", Lucio Dalla "Caruzo", Cesaria Evora "Besame Mucho" i wiele innych. Podczas koncertu zostały zaprezentowane również wiersze o kobietach i miłości w wykonaniu aktora Teatru Żeromskiego Andrzeja Cempury. Był to m.in. wiersz Andrzeja Poniedzielskiego "Gdyby kobietę" i wiersz Wisławy Szymborskiej "Portret kobiecy".

Organizatorami tego wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek, Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Polskie Radio Kielce, Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach oraz Industria Świętokrzyska Grupa Przemysłowa. Patronatem honorowym koncertu był Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec. 

Panie były zachwycone koncertem, śpiewały z artystami i klaskały w rytm muzyki. Na zakończenie tego wydarzenia każda z pań otrzymała różę.

"Zamek Krzyżtopór to najlepsze miejsce do spotkań, także z kulturą. Koncert dedykowaliśmy wszystkim paniom ze świętokrzyskiego, był wspaniały, wszyscy czujemy się ubogaceni duchowo tym wydarzeniem" - podkreślił Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec.

"To magiczne miejsce, które przez cały rok przyciąga turystów, a dziś przyciągnęło mnóstwo pań, którym mogliśmy ofiarować radość i okazać szacunek z okazji Dnia Kobiet. Były brawa, uśmiechy, cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość naszym kobietom" - powiedział burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek.