Niedzielny Piknik Rodzinny, który odbył się 30 lipca na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe przyciągnął mnóstwo gości  z terenu ziemi świętokrzyskiej.

Przepiękna pogoda zachęciła całe rodziny do wyjścia z domu i wzięcia udziału w wydarzeniu promującym ważny społecznie program rządowy 800+, którego realizacja ma się rozpocząć  z początkiem nowego roku.  Obecni na pikniku goście: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Poseł Krzysztof Lipiec, Poseł Andrzej Kryj, Poseł Mariusz Gosek, Poseł Marek Kwitek, Senator Jarosław Rusiecki podkreślali w swoich wypowiedziach jak ważne dla polskich rodzin są dodatkowe pieniądze dla dzieci z programu 500+. Poseł Krzysztof Lipiec zaznaczył w swojej wypowiedzi, że polskie rodziny zasługują na to, aby je wspierać finansowo.

To kolejny ważny krok w kierunku budowania prawdziwie rodzinnej polityki społecznej i lepszej przyszłości polskich dzieci. Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych przygotowali pracownicy Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach. Mnóstwo zabaw ruchowych, które poprowadziła Sekretarz Miasta i Gminy Wiesława Słowik z muzyką w tle rozbawiły dzieci. Były to m.in. zabawy z chustą  i tunelem animacyjnym, tor przeszkód z auto-chodzikiem, przeciąganie liny, quizy, bieg w workach, kręgle, rzuty do tarczy, hula-hop, bańki mydlane.. cieszyły ogromnie dzieci a przy tym i ich rodziców. Malowanie twarzy było kolejną atrakcją, a długi czas oczekiwania w kolejce nie zniechęcał najmłodszych.  Atrakcyjna była dla dzieci wizyta bohatera bajkowego Chasa, który przyjaźnie witał się z dziećmi i robił pamiątkowe zdjęcia. Do świętowania na zamku przyłączyły się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Iwanisk, Przepiórowa i Mydłowa, które przygotowały dla wszystkich uczestników darmowe słodkości: watę cukrową, gofry z owocami i bitą śmietaną, ale również popcorn i frytki, o które zadbał Burmistrz Miasta I Gminy Iwaniska Marek Staniek.

Na zakończenie zabaw i wszystkich atrakcji na pikniku zostały rozdane  dzieciom drobne upominki o które zadbał również Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek.  Pan Poseł Krzysztof Lipiec podarował wszystkim dzieciom pięknie wydane książki.

{gallery layout="flow"}galerie/0pik800{/gallery