Grupa rowerzystów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe dotarła do Opatowa, gdzie mogła uczestniczyć w niezwykle ciekawych i pouczających spotkaniach.

Uczniowie z Klubu Rowerowego „Badacze Historii’ gościli w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie, gdzie wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego. Czekało tu na nich wiele atrakcji. Zostali oprowadzeni po halach warsztatów szkolnych, gdzie chętnie oglądali maszyny i sprzęty  wykorzystywane do praktycznej nauki zawodu.Mieli także okazję spotkania i rozmowy z panią dyrektor – Magdaleną Gdowską, a za miłe przyjęcie i współpracę międzyszkolną złożyli podziękowania wręczone przez dyrektora szkoły – Marcina Urbańskiego.

Kolejnym równie interesującym punktem wycieczki było zwiedzanie Podziemi Opatowskich. Pod okiem przewodnika rowerzyści poznali podziemną trasę turystyczną, liczne anegdoty i ciekawostki związane z tym miejscem. Fascynujące opowieści skupiły uwagę wszystkich zwiedzających i wzbogaciły ich w nową wiedzę.

Całodniowa wycieczka rowerowa owocowała w rozwój horyzontów edukacyjnych. Uczniowie nie zapomnieli o dobrych humorach i dobrej zabawie, które cały czas im towarzyszyły.