W Polsce po raz 30łączą się pełne energii i gotowe do działania zielone serca Wolontariuszy Akcji Sprzątanie świata. Z raportów wynika, że od początku w Akcji wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. „To, oraz fakt, że odbywa się nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę Akcję tak wyjątkową w skali świata…”.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach również przyłączyli się do tej ważnej, społecznej akcji. Klasy IV-VIII wzięły udział w organizowanych przez szkołę zbiórkach śmieci na terenie miasta w dniu 15 września, natomiast dla uczniów klas młodszych przygotowaliśmy propozycję sprzątania wspólnie z całymi rodzinami przez cały weekend i nie tylko, ale jednocześnie przygotowania fotorelacji z tego przedsięwzięcia. Jak wynika z przesłanych fotografii na nasz apel odpowiedziały całe rodziny zarówno z PSP w Iwaniskach jak i Szkoły Filialnej w Woli Jastrzębskiej. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za aktywność i dogłębne zrozumienie hasła:  „Każdy posprząta kawałek, wspólnie posprzątamy całą Polskę! Dopisz swój wynik! „

Choć życzylibyśmy sobie, aby takie akcje nie były potrzebne, to jednak śmieci wokół nas przybywa. Akcja nie kończy się więc na jednorazowym sprzątaniu, dbajmy o swoją najbliższą okolicę cały rok.