Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe zdobyła statuetkę „Srebrnego Tulipana” w ogólnopolskiej akcji: „Tulipany Mocy”.

Coroczna Edukacyjno - Charytatywna Ogólnopolska akcja„Tulipany Mocy” na rzecz dzieci z Dystrofią Mięśniową Duchenne’a trwała od 7 września 2019 roku do 7 września 2020 roku. Szkoła w Ujeździe przyłączyła się do udziału w akcji w ubiegłym roku i przez cały czas jej trwania realizowała działania na rzecz wsparcia dzieci z DDM. We wrześniu 2019 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz uczniowie na czele z dyrektorem szkoły posadzili rabatę z czerwonymi tulipanami, które są symbolem dystrofii mięśniowej. Całoroczne inicjatywy podejmowane w ramach akcji zostały docenione. Szkoła w Ujeździe otrzymała zaproszenie na uroczystą galę wręczania nagród do Białegostoku, ze względu jednak na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa reprezentacja nie wzięła udziału w uroczystości. Statuetka, dyplom i nagrody zostały wręczone oficjalnie na terenie szkoły.

22 września na ręce dyrektora PSP w Ujeździe – Marcina Urbańskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu  gratulacje złożyli: wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Iwaniska – Zofia Kowalska i  przewodnicząca Rady Rodziców – Aneta Chłodnicka. Tego dnia posadzono także nowe cebulki czerwonych tulipanów na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową Duchenne’a.

Szkoła w Ujeździe prowadzi intensywną działalność charytatywną i wolontariat, w którą zaangażowani są nie tylko uczniowie, ale również rodzice i społeczność lokalna. Wszystkie te prowadzone działania mają szeroki zasięg. Gratuluję opiekunom i członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz wszystkim, którzy włączają się w organizowane akcje, mówi wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek.

Statuetka „Srebrnego Tulipana” to dla nas duże wyróżnienie, zwłaszcza, że w akcji brały udział różne instytucje z całego kraju. Szkolny Klub Wolontariatu przez cały rok organizował różnorodne przedsięwzięcia, które zostały docenione, czego wyrazem jest „Srebrny Tulipan”, mówi dyrektor szkoły – Marcin Urbański.