Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu  powiatowym.

               W dniu 10 maja 2023r. w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Sadowiu odbył się etap powiatowy „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.

            Uczestnicy przystąpili do turnieju w dwóch grupach rywalizacyjnych: uczniowie szkół podstawowych w wieku 10 - 12 lat (rocznik 2010 i młodsi) utworzyli grupę I. W jej skład  wchodziły 4 osoby (2 dziewczynki i 2 dwóch chłopców). Natomiast uczniowie szkół podstawowych z rocznika 2009 i starsi – rywalizowali jako grupa II w składzie trzyosobowym. Zawodnicy mieli do wykonania 5 zadań:

- test wiedzy ogólnej o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

- test wiedzy ze skrzyżowań,

 - jazdę rowerem w miasteczku ruchu drogowego,

- jazdę sprawnościową po torze przeszkód oraz

- zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

           Najlepsi w obydwu kategoriach wiekowych okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadowiu i to właśnie oni będą reprezentować powiat opatowski na wojewódzkim etapie turnieju. W grupie pierwszej II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej we Włostowie.


Miejsce III zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach.

            W skład grupy I wchodzili: Martyna Węzina, Nikola Szczucka, Bartosz Kostępski i Konrad Kucharski – uczniowie klas V „a” oraz V „b”.

            W grupie drugiej na II miejscu znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bidzinach, miejsce III wywalczyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach w składzie: Julia Bednarska, Anna Szczepańska z klasy V „b” i Jan Łasak z klasy VI „b”.

            Wszystkim uczestnikom pogratulowali:  Zastępca Wójta Gminy Sadowie pan Grzegorz Frejlich , Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie mł. asp. Andrzej Skowroński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadowiu pani Anna Nowak. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

            Drużynom, które awansowały do udziału w etapie wojewódzkim życzymy powodzenia!!!