Uczennica klasy VI – Patrycja Pawlik i uczeń klasy VII – Mikołaj Madejski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe zdobyli tytuły laureatów z Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua Plus uzyskując wysokie wyniki i wykazując się bogatą wiedzą w zakresie języka angielskiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Laureaci zostali także nagrodzeni przez dyrektora PSP w Ujeździe – Marcina Urbańskiego, który wręczył im pamiątkowe książki. Serdecznie gratuluję Patrycji i Mikołajowi osiągniętych wyników oraz życzę im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i pogłębianiu umiejętności językowych, mówi dyrektor szkoły. To już kolejny sukces naszych uczniów z języka angielskiego. Cieszymy się, że nie ustają w rozwijaniu swoich zainteresowań obcojęzycznych, dodaje dyrektor.

Patrycja i Mikołaj bardzo chętnie uczestniczą w licznych konkursach językowych, biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych, a także samodzielnie poszerzają znajomość języka angielskiego spędzając czas wolny na oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki, graniu w gry językowe, czy też czytaniu książek.