Dużym sukcesem dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe zakończył się udział w konkursach wielkanocnych na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną Diecezji Sandomierskiej. EDYCJA 2021 i Konkursie na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Opatowie.

W Diecezjalnym Konkursie Palm zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Duszpasterstwo Diecezji Sandomierskiej wzięli udział uczniowie z klasy pierwszej i klasy drugiej. Głównym jego celem było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową na terenie Diecezji Sandomierskiej. Szkolnym koordynatorem konkursu był ksiądz Adam Pikula.

Palma o wysokości 4 metrów i 2 centymetrów wykonana przez drugoklasistów zajęła wysokie II miejsce. Wykonali ją: Bartłomiej Babicz, Filip Chłodnicki, Oliwia Dziedzic, Wiktoria Kowalska, Nadia Sabat, Zuzanna Szemraj, Daria Włodarczyk. Dzieci przygotowały ją z gałązek bukszpanu, tui oraz  liści juki, a także suszonych traw. Do dekoracji posłużyły im: bibuła, kwiaty z zrobione z krepiny oraz „puchate” bazie.Za osiągnięcie tak wysokiego miejsca drugoklasiści ze szkoły w Ujeździe otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu oraz pamiątkowy dyplom od Biskupa Sandomierskiego Jego Ekscelencji Krzysztofa Nitkiewicza oraz Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.

W Konkursie na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Opatowie dla mieszkańców powiatu opatowskiego w kategorii do 16. roku życia zwyciężyła uczennica klasy siódmej, Diana Szczepańska. Z kolei wychowanka oddziału przedszkolnego, Zuzanna Ścibisz zajęła wysokie III miejsce.

Uczniom naszej szkoły gratuluję zdobytych sukcesów, a rodzicom dziękuję za aktywne włączanie się we wszystkie prowadzone działania. Cieszę się, że nasi uczniowie chętnie biorą udział w wielu inicjatywach organizowanych przez różne instytucje, a efekty ich pracy są doceniane, co też wpływa na dobry wizerunek szkoły w środowisku, mówi dyrektor PSP w  Ujeździe - Marcin Urbański.