w Publicznej Szkole Podstawowej w Mydłowie odbył się Konkurs recytatorski pod hasłem „Rodzina, ach, rodzina!” Wybrano tę datę, by dzieci w dniu swojego święta poprzez recytację wierszy miały możliwość wyrazić uczucie wdzięczności, miłości i szacunku wobec swoich rodzin.

Konkurs miał przypomnieć zebranym, jak ważną wartością w dzisiejszym świecie jest rodzina. Stanowi ona bowiem fundament naszego życia, jest ostoją w tych trudnych czasach. 

Konkurs składał się z dwóch kategorii wiekowych. Pierwsza obejmowała klasy I – III, druga klasy IV – VI.

Oceny umiejętności recytatorskich uczniów dokonała komisja konkursowa w składzie: pani Mariola Bednarska – Pasieka, pani Teresa Szymańska i pani Mirosława Tutak. 

W kategorii I miejsce pierwsze zajęła Julia Paluch z klasy III, drugie Eliza Adamek z klasy III, trzecie Natalia Sierant z klasy III.

Wyróżnienia otrzymali: Igor Ciach z klasy I, Natalia Murek z klasy I, Natalia Murdza z klasy I, Jakub Chmielowiec z klasy I i Natalia Osiadły z klasy II.

W kategorii II miejsce pierwsze zdobyła Klaudia Kołomańska z klasy IV, drugie Martyna Kowaluk z klasy IV, trzecie Nikola Gawron z klasy IV.

Wyróżnienie otrzymała Julita Sajda z klasy IV.

Na koniec dyrektor szkoły – Grażyna Krakowiak złożyła zebranym dzieciom najserdeczniejsze życzenia i nagrodziła wszystkich uczestników konkursu książkami.

W uroczystości wzięła udział cała społeczność uczniowska, rodzice i nauczyciele.

Ten dzień był wyjątkowy dla uczniów i atrakcyjny. Odbyło się spotkanie z pszczelarzem, strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńcu, były rozgrywki sportowe, gry i zabawy oraz grilowanie razem z rodzicami.