17 października 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas VI-VIII pod kierunkiem Anny Maj przygotowali program słowno-muzyczny. W humorystyczny sposób przedstawili obrazki z życia szkoły, sytuacje, które pozwoliły zrozumieć, co mogą czuć nauczyciele i jak trudna jest ich praca. Podczas uroczystości piękny śpiew i talent muzyczny zaprezentowały uczennice: Emilia Rybak i Patrycja Pawlik. W trakcie koncertu pojawiły się piosenki z dawnych lat oraz znane, współczesne, związane tematycznie z uroczystością. Nie zabrakło również życzeń, podziękowań i kwiatów dla dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w  Ujeździe – Marcina Urbańskiego, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Na szkolnej scenie wystąpił zespół  Fantazja, który zaprezentował układ taneczny.

Młodzi artyści ze szkoły w Ujeździe przywołali również myśli patronki szkoły, Marii Skłodowskiej-Curie:,,Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym", ,,Człowiek nigdy nie ogląda się na to, co zrobione, ale na to  patrzy, co ma przed sobą do zrobienia", ,,Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć".

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły w Ujeździe – Marcin Urbański  podziękował  nauczycielom, pracownikom obsługi  za ciężką pracę oraz zaangażowanie. Życzył  wszystkim  wytrwałościw dążeniu  do realizacji marzeń, spełnienia wszystkich oczekiwań i dalszych sukcesów.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe nie zapomnieli o burmistrzu Miasta i Gminy Iwaniska – Marku Stańku. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wraz z dyrektorem szkoły złożyli mu życzenia i wyrazy podziękowania za wyśmienite warunki do nauki i wspieranie ich w rozwijaniu pasji i zainteresowań.