10 października 2022 r. o godz. 10.10 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe obchodzili Dzień Gier Planszowych w ramach akcji „Zrób przerwę na planszówkę” rozwijając w ten sposób logiczne myślenie i kreatywność.

Młodzi pasjonaci planszówek mogli zmierzyć się z rówieśnikami w różnorodnych grach. Dużą popularnością cieszyły się ulubione gry uczniów, którzy chętnie włączyli się w akcję. Specjalnie na ten dzień młodzież z klasy VIII stworzyła własną planszówkę o II wojnie światowej.

Udział w obchodach Dnia Gier Planszowych był odskocznią od codzienności. Poprzez gry pasjonaci planszówek ze szkoły w Ujeździe pogłębiali umiejętności społeczne, zwiększali  koncentrację, ćwiczyli pamięć, planowanie, liczenie. Mogli czerpać z tego wiele pozytywnych korzyści między innymi zwiększać aktywność mózgu, poprawiać samopoczucie, zmniejszać stres, a także wzmacniać relacje rówieśnicze.

Dzień Gier Planszowych miał na celu rozwój wiedzy i wyobraźni.Uczył podejmowania decyzji oraz zasad fair play. Był też doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji grupy klasowej, a także alternatywą dla gier komputerowych, smartfonów,czy mediów społecznościowych.