Przedszkolaki i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, wśród których też są dzieci urodzone za wcześnie uczciły Światowy Dzień Wcześniaka. Była to wspaniała okazja do tego, aby zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na wyzwania związane z rozwojem i potrzebami dzieci przedwcześnie urodzonych.

W geście solidarności z wcześniakami i ich rodzicami w środę 17 listopada 2021 roku podjęto szereg inicjatyw promujących obchody. Tego dnia szkoła „zaświeciła się na fioletowo”, uczniowie ubrali się na fioletowo na znak solidarności z wcześniakami oraz ich rodzinami.Korytarz został podświetlony na fioletowo, w salach lekcyjnych pojawiły się balony, szarfy oraz plakaty, oczywiście w kolorze fioletowym. Były też girlandy z fioletowymi ośmiorniczkami oraz ekspozycja 10 dziecięcych skarpetek (tzw. socksline), z których jedna jest znacząco mniejsza, co symbolizuje, iż jedno na dziesięcioro dzieci rodzi się w Europie przedwcześnie.

Zakończeniem tego wyjątkowego dnia był „Fioletowy bal przedszkolaka” z balonami i ozdobami. Nie zabrakło konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się fioletowo, wszyscy bawili się wyśmienicie. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały swoje stroje.