21 listopada 2023 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie uroczyście włączyła się światowe obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF Polska – organizację humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci.

Społeczność szkolna zorganizowała wiele ciekawych działań, które miały na celu zaznajomienie się z Konwencją o prawach dziecka.Uczniowie z Ujazdu jednocząc się z dziećmi na całym świecie założyli ubrania w kolorze niebieskim, który jest znakiem akcji organizowanej przez UNICEF.W ramach wydarzenia powstały różne plakaty i rysunki o prawach dziecka oraz gazetki edukacyjne dla uczniów i rodziców.  „Opowieści o prawach dziecka” autorstwa Marka Michalaka posłużyły do przeprowadzenia interesujących warsztatów czytelniczych z przedszkolakami.

Zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka był Niebieski Marsz po najbliższej okolicy, podczas którego dzieci wyposażone były w transparenty i niebieskie balony. Był to gest solidarności ze wszystkimi dziećmi świata, których prawa są łamane.

Szkolnym koordynatorem akcji była Weronika Wojnarowska.