Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe zdobyła tytuł „Szkoły Roku 2023”  w województwie świętokrzyskim w Plebiscycie Edukacyjnym Echa Dnia.

08 lutego 2024 roku odbyła się uroczysta gala wręczania nagród w Wojewódzkim Domu Kultury, podczas której szkołę reprezentowali: burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek, dyrektor – Marcin Urbański oraz przedstawicielki społeczności uczniowskiej – Emilia Rybak, Patrycja Pawlik i Kinga Rozmysłowska. Za zdobyty tytuł i zaszczytne miejsce szkoła otrzymała dyplom oraz voucher na sprzęt w wysokości 2000 złotych i voucher na promocję o wartości 5000 zł.

To dzięki rodzicom, uczniom i wszystkim sympatykom po raz drugi zostaliśmy „Najlepszą szkołą” w województwie świętokrzyskim. Dziękuję tym, którzy doceniają naszą pracę i starania na rzecz ciągłego rozwoju. W sposób szczególny składam podziękowania dla burmistrza – Marka Stańka za wszelkie działania mające na celu tworzenie coraz to lepszych warunków nauki w naszej szkoły, mówi dyrektor – Marcin Urbański.

PSP w Ujeździe to szkoła na wysokim poziomie, doskonała baza dydaktyczna wpływa na rozwijanie pasji uczniów i osiąganie sukcesów w różnych dziedzinach. Szerokie, innowacyjne działania prowadzone przez szkołę są widoczne i świadczą o jej dobrej pracy.Gratuluję wygranej w Plebiscycie Edukacyjnym i życzę dalszych owocnych aktywności, mówi burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek.