Piątoklasistka z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe - Nikola Rozmysłowska uzyskała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

W poniedziałek 23 maja 2022 roku w obecności swojej mamy – Justyny Rozmysłowskiej oraz całej społeczności szkolnej uczennica odebrała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz nagrodę dyrektora szkoły.

Nikola jest niezwykle ambitna i aktywna. Zawsze czynnie angażuje się w różnorodne przedsięwzięcia szkolne i pozaszkolne.Dużo czasu poświęca nauce, jest pilną uczennicą i chętnie przyswaja nowe wiadomości. Córka szczególnie lubi zagadnienia matematyczne, rozwiązywanie zadań, czy też logiczne łamigłówki. Cieszymy się ze zdobytego wyróżnienia, które jest dla niej motywacją do dalszych wytężonych działań, mówi mama dziewczynki.Uczę się z lekcji na lekcje. Lubię matematykę. W wolnym czasie rozwiązuje różne łamigłówki matematyczne. Szczególnie lubię układać magiczne sześciany i tangramy, dodaje zadowolona z sukcesu Nikola.

Gratuluję Nikoli osiągniętego wyniku oraz trzymam mocno kciuki za jej kolejne dokonania, mówi Marcin Urbański – dyrektor szkoły. Jej systematyczna praca oraz wytrwałość w dążeniu do celu zaprocentowały. Jestem przekonany, że Nikola w dalszym ciągu będzie rozwijać swoje zainteresowania i przysporzy naszej szkole jeszcze wielu sukcesów, nadmienia dyrektor.