23 czerwca 2022 roku uczennice klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Patrycja Pawlik i Emilia Rybak wystąpiły w Świętokrzyskim Szkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej zdobywając wyróżnienie.

Wokalistki po pierwszym etapie konkursu organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego dostały się do finału, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Dziewczyny brawurowo zaśpiewały piosenkę: „On écrit sur lesmurs” w języku francuskim i zdobyły wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej otrzymując dyplom i pamiątkowe medale. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, a wymowa francuskojęzyczna zachwyciła jury. Uczennicom kibicowali tego dnia rodzice, którzy nie kryli dumy z występu i zdobytej nagrody.

Patrycja i Emilia wielokrotnie reprezentują szkołę w różnorodnych uroczystościach lokalnych i środowiskowych eksponując talenty wokalne. Posiadają również zdolności językowe. Do gratulacji dołączył dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański. To kolejny już sukces naszych uczniów w konkursach zewnętrznych w tym roku szkolnym. Gratuluję dziewczynom i ich rodzicom zdobytego wyróżnienia oraz życzę im kolejnych osiągnięć. Są one odzwierciedleniem nie tylko umiejętności i pasji, ale także procesu kształcenia i wychowania zawartego w wizji i misji szkoły, mówi dyrektor.