Trwająca ponad dwa lata pandemia uniemożliwiła organizowanie przez szkoły wycieczek. Na szczęście tej wiosny wyjazdy do ciekawych miejsc naszego kraju były już możliwe. Nic dziwnego, że dzieci i młodzież z zainteresowaniem śledzili propozycje różnorodnych wypraw podsuwane przez nauczycieli. Na tej fali klasa VII b oraz VII c postanowiły wybrać się do Krakowa i Zakopanego. Dołączyli się chętni wychowankowie klasy VI oraz klas V: a i b.

Tuż po Dniu Dziecka 2 czerwca parę minut po godzinie 600 wyruszyliśmy w drogę. Podróż co prawda pochmurna, ale dawna stolica Polski przywitała nas słonkiem i oczywiście … korkami. Z trudem udało nam się dotrzeć na Kopiec Kościuszki, gdzie przewodnicy przekazali nam mnóstwo informacji o polskim patriocie i znakomitym dowódcy, ale także mogliśmy podziwiać cudowną panoramę Krakowa.

W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oglądaliśmy nie tylko rodzime, ale także egzotyczne rośliny występujące na wszystkich kontynentach naszej planety.

Zakopane powitało nas wieczorem dobrą obiadokolacją i ożywczym górskim wietrzykiem. Wystarczyło nam energii na wieczorny spacer po Krupówkach i pieszy powrót do pensjonatu.

Kolejny dzień to obfite śniadanie, które dało nam siłę na pokonanie Gubałówki i to nie kolejką, lecz pieszo w obie strony. Nie obyło się bez zakupów, lodów, gofrów czy innych smakołyków a dla najbliższych uczniowie przywieźli upominki.

W dalszej kolejności już tylko powrót. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i szczęśliwi wróciliśmy przed godziną 2200 do naszych domów.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Dziama, Małgorzata Michalska – Baran, Agnieszka Ochocka – Bednarska oraz Halina Pasiek – Wójcik.