We wtorek 28 maja 2024r. grupa 86 uczniów z klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Magicznych Ogrodów koło Janowca w województwie lubelskim.

Na miejscu powitały nas dwie wojowniczki, które były naszymi przewodnikami po magicznej krainie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzin Skrzata Kronikarza mieszkającego w starym drzewie. Skrzat opowiedział dzieciom historię Magicznych Ogrodów. Następnym etapem naszej wyprawy był zamek Wróżek. Dzieci wędrowały tajemniczymi tunelami i ścieżkami, a na koniec można było zjechać  z mniejszej  lub większej zakręconej zjeżdżalni. W przepięknej scenerii ogrodu utrzymanego w klimacie baśni, mogliśmy podziwiać piękne kwiaty, szumiące wodospady i strumienie oraz wiele zaczarowanych mieszkańców ogrodów. Osadę poruszających się Bulwiaków zwiedzaliśmy kolejką. Atrakcji w Magicznych Ogrodach jest mnóstwo.  Chętne dzieci odwiedziły Mroczysko, gdzie porządku pilnował straszny smok. Pozostałe dzieci w tym czasie odpoczywały w towarzystwie miłych, zielonych Robianek – robaków z kosmosu.

Po tym wspólnie spędzonym czasie w bajkowej scenerii zjedliśmy pyszny obiad w restauracji, a na deser równie pyszne lody. Potem dzieci zakupiły sobie pamiątki. Następnie udaliśmy się  na plac zabaw, gdzie czekały na nas huśtawki, karuzele i wiele innych atrakcji. Zwiedzanie terenu Magicznych Ogrodów, pomogło dzieciom zrozumieć świat wartości wyższych, takich jak zaufanie, szacunek, miłość, przyjaźń oraz odwaga i współpraca.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wycieczka do Magicznych Ogrodów okazała się  wspaniałą przygodą. Ta wyprawa z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.