Jest taki dzień w roku, kiedy w naszych sercach budzi się smutek i refleksja. Początek listopada przynosi nam  chwile zadumy i czas modlitwy za tych, których już nie ma wśród nas.

Dzień Wszystkich Świętych – to szczególny czas. Kochamy nadal, więc pamiętamy o zmarłych. Przychodzimy na groby bliskich, samotnych, nieznanych i zapalamy ,,Światełko pamięci.”  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mydłowie pamiętają zawsze. Jak co roku, pielęgnując tradycję związaną z obrzędami  Wszystkich Świętych, nawiedzili cmentarz parafialny w Mydłowie.

Dnia 31 października 2023 roku wolontariusze z klas IV- VIII oraz uczniowie klasy II uporządkowali mogiły, zapalili znicze przy pomnikach żołnierzy, by oddać hołd poległym za wolność Ojczyzny. Pamiętali również o zmarłych nauczycielach i opuszczonych grobach.

W tym dniu opiekę nad uczniami sprawowały: opiekun Koła Wolontariatu –  pani Magdalena Chruściel oraz wychowawcy: pani Anna Maj, pani  Mariola Bednarska – Pasieka, pani Teresa Szymańska, pani Mirosława Tutak.