W niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbył się Finał WOŚP pod hasłem ”Płuca po pandemii”. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy. W tym roku szkoła dołączyła do opatowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kwestowało 13 uczniów:

 1. Igor Gałęza ( kl. II),
 2. Lena Słowik ( kl. II),
 3. Jan Janik ( kl. II),
 4. Iga Wójcik ( kl. II),
 5. Michał Górczyński ( kl. Vb),
 6. Jakub Kargulewicz ( Vb),
 7. Jan Łasak ( kl. VII b),
 8. Kacper Wójcik ( kl. Vb),
 9. Dominika Jabczyk ( kl. VIII),
 10. Kacper Serwinowski ( kl. VIII),
 11. Patrycja Słowik ( kl. VIII),
 12. Julia Maziarz ( kl. VIII),
 13. Amelia Stępień ( kl. VIII).

Opiekę sprawowały panie: Dorota Stasica, Anna Kozłowska i Katarzyna Szymańska. Dyrektor PSP w Iwaniskach Anna Michalska- Kapsiak również aktywnie włączyła się w zbiórkę. Nasi uczniowie pomimo panującego chłodu dzielnie i z uśmiechem na twarzy zbierali pieniądze.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach zebrali sumę 5716,27 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za tak hojne datki.

Podziękowania kierujemy również do Pana Burmistrza Miasta i Gminy Iwaniska Marka Stańska za udostępnienie naszym wolontariuszom pomieszczeń w Gminnym Centrum Biblioteki i kultury w Iwaniskach. Dzięki  Jego uprzejmości dzieci mogły odpocząć w ciepłym pomieszczeniu przy kubku gorącej herbaty.