W Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe jak co roku został zorganizowany Tydzień Języków Obcych mający na celu rozwijanie zainteresowań językowych oraz popularyzację wiedzy o krajach, których językami uczniowie uczą się posługiwać.

W ramach działań odbyło się wiele konkursów i atrakcji językowych. Uczniowie zmagali się  między innymi z „Quizem Wiedzy o Krajach Anglo i Francuskojęzycznych”, wykonywali plakaty plastyczne, prezentacje multimedialne związane z kulturą Wielkiej Brytanii i Francji, grali w gry językowe, odgrywali dialogi i scenki pogłębiając znajomość języka obcego. Ponadto przeprowadzili szereg działań dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Były to między innymi krótkie lekcje obcojęzyczne przygotowane dla przedszkolaków przez starszych kolegów, czytanie bajek w języku angielskim i francuskim, czy seans bajek Walta Disney’a. Podczas długich przerw na korytarzu przez cały tydzień organizowano quiz znajomości słówek „Cukierek za odpowiedź”. Za poprawne podanie wymaganego słówka lub rozwiązanie krzyżówki uczniowie dostawali słodkie nagrody.

Podsumowaniem obchodów Tygodnia Języków Obcych był Szkolny Konkurs Eurowizji, podczas którego uczniowie przygotowali i zaprezentowali piosenki w języku angielskim, francuskim i polskim. Wykonaniom towarzyszyły układy taneczne, duże emocje i świetna zabawa. Tego dnia uczniowie ubrali się w barwy flag Anglii i Francji zakładając stroje w kolorze białym, czerwonym i granatowym.

Wszystkie realizowane przedsięwzięcia językowe przyczyniły się do uświadamiania dzieciom i młodzieży znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie oraz motywowania ich do aktywnego rozwijania kompetencji językowych.