Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe odwiedzili Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach uczestnicząc w  pouczającej lekcji bibliotecznej.

Celem wizyty w bibliotece było przybliżenie pracy bibliotekarza oraz rozwijanie i pogłębianie zainteresowań czytelniczych. Uczniowie z Ujazdu zostali oprowadzeni po wszystkich zakamarkach biblioteki i wzięli udział w interesującej lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią Danutę Hamerę. Poznali zasady funkcjonowania i korzystania z biblioteki. Z zaciekawieniem oglądali też księgozbiór szukając swoich ulubionych tytułów. Spotkali się z  dyrektorem Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury – Mariuszem Kapturem, od którego otrzymali pamiątkowe upominki – zakładki do książek.

Spotkanie było dla uczniów ciekawą lekcją przybliżającą im wiedzę na temat działania biblioteki i pracy bibliotekarza, licznych zalet wynikających z czytania oraz uświadamiającą korzystny wpływ czytania na wieloaspektowy rozwój człowieka.

Składam podziękowania dyrektorowi Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach – Mariuszowi Kapturowi oraz pracownikom biblioteki  za współpracę ze szkołą w Ujeździe. Dziękuję również za niezwykle interesujące lekcje o książkach i czytelnictwie oraz dbałość o młodych czytelników z naszej szkoły,  mówi dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański.