Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe odwiedzili stolarnię w Radwanie uczestnicząc w bardzo ciekawym spotkaniu z absolwentem szkoły – Łukaszem Rożkiem.

Stolarnia państwa Rożków jest firmą rodzinną zajmującą się produkcją wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa. Podczas pieszej wycieczki do pobliskiego zakładu uczniowie poznali, na czym polega praca stolarza, o której z wielką pasją opowiadał pan Łukasz. Zwiedzili także pomieszczenia tartaku, suszarni, stolarni oraz dowiedzieli się, jak przebiega proces powstawania drewnianych wyrobów. Z zaciekawieniem oglądali narzędzia i maszyny używane przez stolarzy, a także demonstrację desek z różnych rodzajów i gatunków drewna. Pan Łukasz mówił o swoim zamiłowaniu do pracy, wyborze takiego właśnie kierunku zawodnego, o zaletach i wadach  fachu stolarza, jak również opowiadał o własnych doświadczeniach w kilkunastoletnim stażu pracy.

Dziękujemy panu Łukaszowi Rożkowi za spotkanie i niecodzienną i pasjonującą lekcję. Miło było gościć w jego warsztacie oraz dowiedzieć się tylu nowych, interesujących wiadomości o pracy stolarza. Wierzę w to, że  cenne uwagi przekazane przez naszego absolwenta staną się wskazówką i motywacją dla uczniów obecnie uczących się. Być może w przyszłości jego doświadczenie rozwiąże dylematy związane z wyborem drogi życiowej, mówi dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański.