Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe jak co roku chętnie oszczędzają na książeczkach ucząc się przedsiębiorczości i rozsądnego wydawania pieniędzy.

W szkole organizowanych jest wiele działań promujących systematyczne oszczędzanie pieniędzy już od najmłodszych lat. W październiku uczniowie obchodzili „Światowy Dzień Oszczędzania z SKO”, w ramach którego odbywały się konkursy, quizy wiedzy ekonomicznej, oraz zajęcia i pogadanki dotyczące idei finansów i przedsiębiorczości.Uczniowie zmagali się z grami, krzyżówkami, rebusami i układankami dotyczącymi finansów.Pierwszoklasiści otrzymali książeczki i zostali przyjęci do Szkolnej Kasy Oszczędności. W listopadzie wyłoniono Szkolnego Mistrza Oszczędzania oraz podsumowano konkurs na Ekoskarbonkę. Powstałe skarbonki z surowców wtórnych, plastiku, nakrętek, a także kasztanów, czy żołędzi zostały wyeksponowane i nagrodzone. Zwycięzcy: Filip Jaźwiec, Norbert Niziałek, Kinga Rozmysłowska, Martyna Ścibisz, Kacper Kaleta, Andżelika Chaba, Aleksandra Paluch, Nikola Rozmysłowska i Zuzanna Ścibisz otrzymali dyplomy oraz nagrody z rąk dyrektora szkoły – Marcina Urbańskiego.

Szkoła przystąpiła również do ogólnopolskiego konkursu TalentowiSKO, a także intensywnie współpracuje z Bankiem Spółdzielczym w Staszowie/Oddział w Iwaniskach.SKO organizuje comiesięczne konkursy indywidualne oraz klasowe.