Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Piekarnię Regionalną w Iwaniskach uczestnicząc w bardzo ciekawych warsztatach z panem Januszem Bednarskim.

Celem wizyty było przybliżenie użytecznej i niezwykle ważnej  dla innych ludzi pracy piekarza. Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem słuchali opowiadań pana Bednarskiego na temat działania i zasad funkcjonowania piekarni oraz procesu wyrabiania i pieczenia chleba. Zostali również zapoznani z maszynami i urządzeniami niezbędnymi w pracy piekarza. Uczniowie byli pod wrażeniem mnóstwa ciekawostek i nieznanych im informacji na temat pracy piekarza w obecnych czasach oraz w przeszłości.

Zapach świeżo upieczonego chleba, który roznosił się po całej piekarni i pasjonujące opowiadania długo pozostaną w pamięci zwiedzających. Wizyta wzbogaciła ich nie tylko w nową cenną wiedzę, ale również nowe doświadczenia.

Dziękuję panu Januszowi Bednarskiemu za możliwość odwiedzenia piekarni i ciekawe spotkanie z uczniami ze szkoły w Ujeździe oraz przekazanie im tajników wiedzy o wypieku pieczywa. Dzięki tej cennej lekcji zawodu z pewnością poszerzyli horyzonty i poznali kolejne już miejsce na rynku pracy, mówi dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański.