Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe uczestniczyli w spotkaniu z Edmundem Szymańskim emerytowanym dyrektorem Banku Spółdzielczego w Staszowie/Oddział w Iwaniskach, który przeprowadził interesującą pogadankę dotyczącą zawodu bankowca.

Głównym celem zajęć zorganizowanych przez Szkolną Kasę Oszczędności było wprowadzenie uczniów w świat przedsiębiorczości, finansów i przybliżenie specyfiki zawodów związanych z bankowością. Pan Edmund z dużą pasją opowiadał o długoletniej pracy, obowiązkach oraz zasadach funkcjonowania banku. Przedstawił słuchaczom ciekawe anegdoty, a także mówił o codziennym, bardzo aktywnym życiu  na emeryturze, rodzinie oraz swoich zainteresowaniach. Chętnie odpowiadał na zadawane mu pytanie.

Niezwykle miłe spotkanie dostarczyło wielu cennych informacji na temat zawodu bankowca i wzbogaciło uczniów w wiedzę z zakresu bankowości. Uczniowie otrzymali także od pana Edmunda słodkie prezenty mikołajkowe.

Dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański podziękował zaproszonemu gościowi za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć wręczając mu pamiątkowy dyplom. Dziękujemy panu Edmundowi Szymańskiemu za obecność i chęć dzielenia się wieloletnim doświadczeniem z uczniami naszej szkoły. Zawsze możemy liczyć na jego wsparcie w realizacji działań Szkolnej Kasy Oszczędności, mówi dyrektor – Marcin Urbański.