Troje uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe zdobyło tytuł laureatów z Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z języka angielskiego.

Konkurs odbywał się w szkole już po raz kolejny i znów nie zabrakło uczniów z Ujazdu w gronie laureatów. Wysokie wyniki uzyskały dwie uczennice klasy V – Patrycja Pawlik i Andżelika Chaba oraz uczeń klasy VI – Mikołaj Madejski. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na forum szkoły w obecności rodziców nagrodzonych, którzy odebrali gratulacje z rąk dyrektora – Marcina Urbańskiego.

Każdy z laureatów jest inny i każdy posiada swoje cechy niezbędne w przyswajaniu języka obcego. Patrycja bardzo lubi spędzać czas na nauce angielskiego, którą traktuje jako  przyjemność iz łatwością poznaje nowy materiał. Andżelika jest ambitna i wytrwale dąży do celu, a Mikołaj uwielbia grać w anglojęzyczne gry komputerowe.

Nasi uczniowie mogą rozwijać zainteresowania językowe poprzez bogatą ofertę edukacyjną szkoły. Uczęszczają między innymi na zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego, realizują innowacje pedagogiczne, a także chętnie biorą udział w wielu projektach rozwijających kompetencje językowe. Wpływa to na motywację do nauki języków obcych i przynosi efekty w postaci zdobytych osiągnięć, mówi dyrektor PSP w Ujeździe. Gratuluję także rodzicom i jednocześnie dziękuję za zachęcanie dzieci do nauki języków obcych, co jest niezwykle ważne w obecnych czasach, dodaje dyrektor.